sobota 31. března 2012

Filmy s tou Amélií

Začneme jedním z mých největších koníčků, tedy filmy. A myslím, že se pro toto téma nejlépe hodí filmy francouzské, a nejen proto, že je mám nejraději. Uznejte, schwarzeneggerovských akčňáků, amerických ztřeštěných komedií a upířích ság bylo už dost, ne? ;)

Dlouho přemýšlet nemusím, hodím sem filmy s Audrey Tautou. To je ta krásná, charismatická a okouzlující Francouzka, jejíž hlavní předností zdaleka není jen nejznámější z jejích rolí, pohled do života jedné plaché dívky z Montmartru...


Amélii jistě představovat nemusím, zato třeba Má mě rád, nemá mě rád za zmínku jistě stojí.
Půvabná Angelika, studentka výtvarné školy, je zamilovaná do muže svých snů, Loika. Ten je sice ženatý, ale manželství neprobíhá právě harmonicky a Angelika, vnášející do situace další spory, je přesvědčená, že nakonec odejde a vybere si ji. Jednoho dne však zjistí, že jeho manželka je těhotná. Nakonec ani to není pro Angeliku překážkou, neboť pro tuto skutečnost najde vysvětlení, Loik se jí však začne vyhýbat... Fanatická Angelika dělá, co může, aby jeho manželství zničila a získala ho pro sebe.
...a nebo je to trochu jinak..?


Jako další si můžeme představit Nejsem na prodej, odlehčený, romanticko-komediální film v čele s půvabnou mrškou Irene (Audrey Tautou). Ta pořádá lov na boháče, s nimiž se bude bavit, kteří ji budou zahrnovat vším, co si přeje, a nakonec se stanou jejími manželi. Plán ale vždycky ztroskotá kvůli Jeanovi, zaměstnanci hotelu, který je z Irene celý pryč. A jak to celé dopadne..? Inu, podívejte se sami :)


A jako poslední si můžeme dát Prostě spolu. Film natočený dle knižní předlohy populární francouzské spisovatelky Anny Gavalda. Velmi milý film, v němž jako obvykle figurují přátelství, láska a empatie. Těžko popisovat, musí se vidět. Tento film patří každopádně k mým nejoblíbenějším, snad i proto, že končí happy endem, které mám ráda :) ...a kouzelná Audrey jako bonus.

Žádné komentáře:

Okomentovat