středa 19. října 2011

To nejlepší na podzimu aneb proč si oblíbit toto roční období

POČASÍ
Po nepříjemných a úmorných letních vedrech nadchází příjemné období plné zlatavého sluníčka a tepla, které se střídá s mrholením či deštěm doprovázeným větrem. Emotivní, že..? A příjemně proměnlivé.

PŘÍRODA
Pestrobarevné listí na stromech, spousta barev, nejrůznější vůně, padající listí a atmosféra... Každoročně chodím na podzim do lesa, kde fotím, hodiny se procházím a báječně si vyčistím hlavu.

BARVY
Červená, vínová, okrová, hnědá, béžová, žlutá, tmavomodrá, oranžová, šedivá, černá, ...

MÓDA
Dle mě v tomto období nejoriginálnější. Všechny ty barety, čapky, šály, šátky, rukavice, bundičky, sáčka, kabáty, kalhoty, šortky, punčocháče, podkolenky, botky, kozačky, ... Přidejte si k tomu výše zmíněné barvy a schopnost kombinovat a je to lahůdka.

HALLOWEEN
Halloween jako tradiční svátek strachu, pojatý zábavně a vesele, rozhodně ano.
Dušičky kategoricky ne. Jednak je to svátek původně křesťanský, a toto náboženství je mi silně proti srsti, druhak nevím, proč bych si měla své zemřelé blízké připomenout v jeden určený den, navíc tak depresivním způsobem. Ponurost nezmírňuje ani ten kýč, kterak na hřbitovy proudí davy lidí, aby naoko tragicky postály u místa odpočinku navštívených osob (scéna trapná jak z Výletu), a kdy se s jejich odchodem dané místo stále více podobá pouti, bohužel však jen po vizuální stránce. Brr.
Takže Halloween je jasná volba.

FILMY
The Nightmare Before Christmas nebo Mrtvá nevěsta Tima Burtona jsou jasnou, byť svým způsobem poněkud bizarní, ale kouzelnou a podzimně nalaďovací volbou! Mňam.

HUDBA
K podzimu se báječně hodí především Tom Waits, Gallon Drunk a Claude Debussy, neméně však také Gazpacho, Nick Cave and The Bad Seeds, Einstürzende Neubauten nebo Cinematic Orchestra.

ATMOSFERICKÉ FOTKY
...když už ten podzim není, člověk si ho díky nim alespoň připomene. Dýchá z nich kouzlo té doby. Krásný podzim vám všem! 

Žádné komentáře:

Okomentovat